تحصیل در آلمان

فهرست

  رتبه کشور آلمان در زمینه خدمات دوم است، این کشور 73 درصد از فضای شغلی خود را در بخش خدمات به کار گرفته است. کشور آلمان در زمینه حمل و نقل، هتل ها و همینطور رستوران ها و بخش های مالی رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است. تولید ناخالص داخلی در سال 2018 برای کشور آلمان 3.684 تریلیون دلار اعلام شده است. به این ترتیب این کشور قدرت 5 برابری را در زمینه خرید به نسبت سایر کشورهای مشابه به خود اختصاص داده است. 

   

  اقتصاد آلمان

  اقتصاد و منابع مالی و درآمدی آلمان

  بازار کشور آلمان germany یک بازار پویا و سطح بالا در جهان محسوب می‌شود به طوری که نوآوری بازار آلمان در تمام جهان شناخته شده است. در این کشور نیروی کار ماهر بسیار زیادی وجود دارد. سرمایه زیاد بوده و سطح فساد بسیار کم اعلام شده است. کشور آلمان بزرگترین اقتصاد در اروپا محسوب می‌شود. این کشور از نظر تولید ناخالص ملی بسیار بزرگ است. رتبه سوم صادرکننده بزرگ جهان به کشور آلمان تعلق دارد. این کشور از نظر اقتصادی در بخش خدمات توانسته 70 درصد از امکانات را پوشش دهد. در زمینه صنایع به صادرات 29 درصد رسیده است و در بخش کشاورزی در حدود یک درصد تولید ناخالص را شامل می شود. با توجه به آماری که به دست ما رسیده است این کشور در حدود 40 درصد از درآمد خود را از طریق صادرات به دست می آورد. آلمان دارای ذخایر نسبتاً غنی از چوب و سنگ آهن است. این کشور دارای گاز طبیعی وسیعی است. سوخت های فسیلی، انرژی باد و همینطور زیست توده از بخش های مهم این کشور محسوب می شود. تولید ناخالص داخلی در سال 2018 برای آلمان 3.684 تریلیون دلار اعلام شده است. به این ترتیب این کشور قدرت 5 برابری را در زمینه خرید به نسبت سایر کشورهای مشابه به خود اختصاص داده است. رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2018 در حدود +2 درصد اعلام شده است. میزان تورم در این کشور 1.7 درصد بوده و در حدود 16 درصد از مردم آلمان زیر خط فقر زندگی می کنند. نرخ بیکاری در این کشور کمتر از 5.1 درصد است. صنایع اصلی در کشور آلمان آهن فولاد، زغال سنگ، سوخت های معدنی، پلاستیک ، خودرو و واگن سازی است. این کشور در زمینه تجهیزات پزشکی و همینطور مواد دارویی نیز توانسته به رتبه خوبی دست یابد. قیمت دلار آلمان متغیر است.

   

  آلمان در رنکینگ جهانی 

  رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آلمان

  کشور آلمان germanyدر زمینه صادرات رتبه بالایی دارد و بیشترین محصولات صادراتی این کشور شامل وسایل موتوری، ماشین آلات، مواد شیمیایی، تجهیزات الکترونیک، دارو و فلزات و همینطور مواد غذایی و پارچه و محصولات پلاستیکی است. شرکت های اصلی صادراتی در اتحادیه اروپا در حدود 58 درصد، ایالت متحده آمریکا 8.8 درصد، چین 6.4 درصد، ترکیه 1.9 درصد و سایر کشورها در حدود 20.8 درصد است. در زمینه واردات کشور آلمان رتبه خوبی داشته در لیست ده کشور برتر وارداتی قرار دارد. شرکت های اصلی وارداتی به اتحادیه اروپا تعلق دارد.

  رتبه کشور آلمان در زمینه خدمات دوم است، این کشور 73 درصد از فضای شغلی خود را در بخش خدمات به کار گرفته است. کشور آلمان در زمینه حمل و نقل، هتل ها و همینطور رستوران ها و بخش های مالی رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است. رتبه کشور آلمان در زمینه بهداشت و درمان نیز قابل قبول است. این کشور 24 درصد از نیروی کار خود را در زمینه بخش تولید به کار گرفته است. در حوزه های شیلات و جنگلداری شاهد رشد بالایی برای کشور آلمان هستیم.

  از بین 500 شرکت بزرگ دنیا در حدود 37 شرکت مربوط به کشور آلمان است. که نشان از قدرت اقتصادی بی نظیر این کشور خواهد بود. تعداد افرادی که در بخش صنایع خدماتی مشغول به کار هستند دو برابر کارکنان صنعت تولیدی است. امور مالی و بانکداری در این کشور ارزش بالایی دارد.

   

  حکومت آلمان

  نوع حکومت و ساختار سیاسی آلمان

  در این بخش می خواهیم نگاهی اجمالی و البته دقیق به ساختار سیاسی کشور آلمان germanyداشته باشیم. کشور آلمان در حال حاضر بر اساس قانون اساسی اداره می شود. در اغلب کشورها رئیس جمهوری عالی ترین مقام سیاسی است اما در کشور آلمان صدر اعظم تصمیم گیرنده نهایی است و رییس جمهوری سمت تشریفاتی دارد. رییس جمهور در این کشور قدرت بالایی دارد و در زمانی که بی ثباتی در کشور حاکم است وارد میدان می شود. پارلمان کشور آلمان متشکل از مجلس و همینطور مجلس مشورتی است. در این کشور دادگاه قانون اساسی نیز جایگاه بسیار مهمی دارد و در تشکیلات حکومتی نیز یک تصمیم گیرنده واقعی محسوب می شود. در ماده 20 قانون اساسی کشور آلمان عنوان شما است که هر نوع دخالت نهادهای مذهبی ممنوع است. ساختار حکومتی کشور آلمان فدرال است به این معنی که یک واحد سیاسی کل وجود داشته و به دنبال آن واحدهای سیاسی جز دیده می شود که دولت ها هستند. این واحدها به خودی خود مستقل هستند اما در مجموع با هم روال های نظامی و سیاسی را تشکیل می دهند. به زبانی دقیق تر و البته ساده تر مسائل مربوط به دفاع و ارز و پول و همینطور سیاست های خارجی مربوط به حکومت فدرال است این در حالی است که دولت ها و واحدهای جزیی تنها در بخش های فرهنگی، آموزشی و مالیات می توانند تصمیم گیری های مستقل داشته باشند. در کشور آلمان 16 ایالت وجود دارد که هر یک 3 الی 6 نماینده را به خود اختصاص داده اند. آلمان مشهور به کشوری است که نظام اقتصادی مبتنی بر بازار را اختراع کرده است. نرخ دلار آلمان دستخوش تغییرات زیادی است.

  سوالات متداول

  از آنجایی که موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR در زمینه اعزام دانشجو به آلمان و سایر کشورهای دنیا تخصص دارد، این روش را برای مهاجرت به آلمان توصیه می نماید.

  شهر هامبورگ دارای 17 دانشگاه است که 6 دانشگاه دولتی بوده و از نظر هزینه ای در وضعیت نرمال قرار دارد. برلین از دسته شهرهای پرجمعیت در آلمان محسوب می شود و جمعیت این کشور در حدود 4 میلیون نفر اعلام شده است و در حدود 60 درصد از مردم این کشور هیچ دینی ندارند. این کشور نیز می تواند یک گزینه خوب برای ایرانیان باشد. سایر شهرهای آلمان کمتر مورد تأیید برای مهاجرت هستند.

  اقامت به طور کلی به دو شکل موقت و دائم است. شما با داشتن اقامت هر کشور چه به صورت دائم و چه موقت با شهروندان عادی آن کشور فرقی ندارید و این موضوع در مهاجرت به آلمان نیز صدق می کند.

  نظرات
  مشاوره رایگان

  هفــت روز هفتــه از ســـاعت ۸ صبح تا ۱۲ شــب

  مشاورین متخصص ماآماده هستند تا به شما در زمینه مهاجرت و بهترین مسیرهای مهاجرتی به طور تخصصی کمک کنند. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره های موسسه تماس گرفته و یا از طریق مشاوره آنلاین سایت، با ما در ارتباط باشید.

  شماره تماس : 02128425447 

  طراحی و توسعه توسط رابینت